AKTUALNOŚCI


2015hubert


ivpuchardian


Na zaproszenie koleżanki po strzelbie Marioli Marczak-Grzybek 24.01 2015 r. zarząd Stowarzyszenia Polskie Diany wziął udział w audycji radiowej Radia Niepokalanów z cyklu "Na Łowy ze Świętym Hubertem". Poruszane były aspekty założenia stowarzyszenia , jego cele , działalność łowiecka, zasady przymowania Dian do stowarzyszenia i zasady organizacji spotkań oraz zasady finansowania stowarzyszenia. Wspominałyśmy wydarzenia z minionego sezonu łowieckiego oraz takie , które na długo pozostaną w pamięci nie tylko Dian ale i braci łowieckiej jak budowa pomnika Diany Wschowskiej.

audycja do pobrania w formacie mp3 (kliknij)


wielkanoc_2014


Dnia 14 marca 2014r. w Warszawie w Ministerstwie Gospodarki na zaproszenie Łowczego Krajowego dr Lecha Blocha i Klubu Dian Zarządu Głównego PZŁ, odbyło się spotkanie delegacji Dian i Łowczych z okręgów z całej Polski.

Stowarzyszenie reprezentowane było przez liczne grono Dian, które przybyły z delegacjami okręgowymi lub na indywidualne zaproszenia. Nasza koleżanka Anna Jańczak została zaproszona i wzięła udział w panelu dyskusyjnym "Kobieta myśliwy-myśliwy kobieta".

Stowarzyszenie Polskie Diany składa serdeczne gratulacje pomysłodawcom spotkania oraz życzy nowopowstałemu klubowi wielu osiągnięć na niwie łowieckiej deklarując jednocześnie pełne poparcie  oraz pomoc w podejmowanych działaniach promujących łowiectwo kobiet.

2014_03_14_spotkanie 2014_03_14_spotkanie1
 


Zapraszamy do zapoznania się z artykułem koleżanki Anny Jańczak "Polskie Diany w roku obchodów 90-lecia PZŁ" (Brać łowiecka 3/2014) w zakładce "piszą o nas".


Podczas polowania zorganizowanego dla Stowarzyszenia Polskie Diany 11 stycznia 2014r. na terenie OHZ Niepołomice, Dianom towarzyszyła ekipa TVR24.
Relację mżna obejrzeć na stronie TVR:

link do relacji   odcinki 21 i 22, sezon 6


11 grudnia 2013 roku Kapituła Odznaczeń Łowieckich na wniosek Zarządu Głównego PZŁ nadała odznaczenie - Medal Świętego Huberta naszej koleżance Annie Jańczak za szczególne zasługi na rzecz szerzenia kultury i etyki łowieckiej wśród dzieci i młodzieży.


W dniu 6 listopada 2013r w Sejmie RP została odznaczona Medalem "  DARZ BÓR " kol. Ewa Maj .
Medal przyznał Parlamentarny Zespół ds. Kultury i Tradycji Łowieckiej. Odznaczenie wręczali V-ce Marszałek Sejmu Cezary Grabarczyk, V-ce Marszałek Sejmu Eugeniusz Grzeszczak, Przewodniczący Zespołu Poseł Stanisław Wziątek oraz Prezes Zarządu Głównego  PZŁ Andrzej Gdula. Medal ten został nadany przez Parlamentarny Zespół ds. Kultury i Tradycji Łowieckiej po raz pierwszy za szczególne zasługi dla kultury łowieckiej oraz upowszechnianie zwyczajów i tradycji łowieckich .Zostało uhonorowanych siedem osób w tym jedna kobieta, za zaangażowanie przy budowie pomnika Wschowskiej Diany.

 


Dnia 5 września 2013 r podczas uroczystej kolacji, Prezes ORŁ w Bydgoszczy kol. Bogumił Chłąd wreczył przyznany Stowarzyszeniu Polskie Diany wydany z okazji jubileuszu 90-lecia Polskiego Związku Łowieckiego okolicznościowy medal.

medal2


W naszej pamięci.

zdjcie_Danusi

W dniu 11 lipca 2013 r. pożegnałyśmy Naszą Wspaniałą Koleżankę Danusię Gordat, która odeszła do Krainy Wiecznych Łowów . Jej śmierć była dla nas wszystkich zaskoczeniem. Każde pożegnanie,a szczególnie to ostatnie skłania do zadumy i refleksji.  My Koleżanki Danusi ze Stowarzyszenia Polskich Dian pamiętamy wiele chwil spędzonych razem, wiele spotkań myśliwskich i polowań. Zawsze starała się być osobą odpowiedzialną, energiczną, pomysłową. Była osobą niezmiernie sympatyczną, która dla każdego  zawsze  miała dobre słowo. Życiowy optymizm i pogoda ducha Danusi, były dla nas zawsze dobrym przykładem zachowań w trudnych sytuacjach . Jej uśmiech i znane powszechnie poczucie humoru, niejednokrotnie pozwalały znaleźć dobre wyjście z konfliktów i problemów polujących Pań ,przywracając właściwe proporcje i podejście w różnych sprawach. Zawsze starała się służyć swoją pomocą tam gdzie była ona potrzebna

Droga Danusiu, żegnamy Cię dzisiaj ze smutkiem, ale i z myśliwską nadzieją, że za wszystkie dobre czyny trafisz do Krainy Wiecznych Łowów i tam dalej będziesz kontynuowac swoją pasję wraz ze św. Hubertem.

My towarzyszki Twoich łowów pochylamy się dzisiaj nad Twoją trumną zamiast  nad Twoim trofeum myśliwskim. Niech ten symboliczny gest będzie naszym pożegnaniem z Tobą, a jednocześnie podziękowaniem, za Twoją pracę i zaangażowanie w sprawy łowieckie.

Niech Ci Knieja Wiecznie Szumi.

Stowarzyszenie Polskich Dian