Dla gości nie zabrakło atrakcji (np. strzelanie z łuku) oraz potraw z dziczyzny przygotowanych nie tylko przez koła łowieckie, ale również przez Koło Gospodyń Wiejskich z Radzanowa i „góru” kuchni myśliwskiej Wojciecha Charewicza. Stoiska wystawiło 5 kół łowieckich okręgu radomskiego, które prezentowały swoje osiągnięcia i wyroby z dziczyzny.

Na radomskiej strzelnicy gościło również Stowarzyszenie Polskie Diany. Diany zawładnęły nie tylko męską częścią publiczności, ale co ważniejsze wzbudziły zainteresowanie, zachwyt i szacunek wśród odwiedzających stoisko kobiet. Pokazałyśmy, to co w łowiectwie jest najważniejsze: miłość do ojczystej przyrody oraz szacunek do tradycji, zwyczajów i kultury łowieckiej. A myśliwskie opowieści snuły się przy suto zastawionym stole, na którym królowały dary lasu, od borowika w zalewie zaczynając … a kończąc na przygotowanym przez Mariolkę Parczyńską danielu w sosie śmietanowym z oregano, nad którego smakiem rozpływał się sam Wojtek Charewicz.

Nie zabrakło też kącika dla najmłodszych. Diany przygotowały dla dzieci mnóstwo atrakcji i prezentów. Były gry, zabawy, kolorowanki i zgadywanki. Żadne dziecko nie odeszło od stoiska ze skwaszoną mina a wręcz przeciwnie ubrane w uśmiech, bogatsze w wiedzę o lesie i jego mieszkańcach, obdarowane w książeczki edukacyjne, puzzle, odblaski i słodycze.

Diany wzięły też udział w konkursie kulinarnym. Bigosik na bażancich ciekach przygotowany przez Monikę Szymkiewicz, co prawda nie wygrał konkursu ale wzbudził uznanie wśród członków jury. Wygrała „świeżonka” KŁ Traper, przygotowana przez Koleżankę Agnieszkę Sobania, która wystąpiła w podwójnej roli, jako członek KŁ Traper, ale przede wszystkim jako Diana ze Stowarzyszenia Polskie Diany. Gratulujemy. Diany dostały wyróżnienie i voucher na kwotę 300 zł, który przeznaczymy na zakup nagród niespodzianek dla dzieci biorących udział w konkursach myśliwskich.

Imprezę relacjonowała Katarzyna Dudek, której smalczyk z dzika rozszedł się zanim ogary poszły w las :)

 

                                                                                                                                                             Katarzyna Dudek