Były pokazy psów ras myśliwskich, pokazy sokolnicze a dla chętnych laserowy trenażer myśliwski i szermierka szablą. Nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych. Lasy Państwowe przygotowały stoisko skierowane dla potencjalnych kandydatów na myśliwych - były kolorowanki, zabawy edukacyjne i cała  góra nagród niespodzianek.

Zwiedzający mieli okazję poznać nie tylko kulturę, obrzędy, zwyczaje i środowisko myśliwskie, ale również prezentowaną w skansenie kulturową różnorodność województwa, łączącą bogatą kolekcję architektury i eksponatów dziedzictwa regionu lubelskiego.

Swoje stoisko wystawiło również Stowarzyszenie Polskie Diany prezentując karty swojej przeszło 12 letniej historii, medalowe trofea a także osiągnięcia łowieckie i strzeleckie jego członkiń. Wzbudziłyśmy spore zainteresowanie wśród społeczności lokalnej, która chętnie odwiedzała nasze stoisko i słuchała myśliwskich babskich opowieści. Mariolka Parczyńska zarażała pasją łowiecką przyszłe Diany, Ania Trochym z dumą okazywała trofea myśliwskie a ja opowiadałam o naszej pięknej łowieckiej tradycji, etyce, zwyczajach i myśliwskich obrzędach. I tym sposobem osiągnęłyśmy swój cel - nikt nie odszedł od naszego stoiska bez stuprocentowego przekonania, że „namiętność łowiecka jest w duszy człowieka odwieczna… i chyba wieczna”.

            W tym samym czasie Diany SPD brały również udział w XXV Jubileuszowym Turnieju Chmielakowym na strzelnicy w Kumowej Dolinie k. Chełma. Wyśmienita pogoda, koleżeńska rywalizacja i strzelecki kunszt pozwoliły naszej Koleżance Ani Jańczak wystrzelać I miejsce
w klasyfikacji Dian. Gratulujemy

 

 

                                                                                                                                                           Katarzyna Dudek