Kolejne spotkanie dian z całej Polski tym razem na zawodach strzeleckich w Kumowej Dolinie. Zarzad Okręgowy w Chełmie dołożył wszelkich starań aby wszystkie uczestniczki zawodów wyjechały zadowolone i obdarowane pamiątkami z  tego jubileuszowego spotkania. przy zachowaniu wszelkich regół bezpieczeństwa w czasie zawodów był tez akcent humorystyczny. Diany podzieliły sie dodatkowo na grupy , miedzy którymi również odbywała się rywalizacja,  a pomysłów na nazwę timów nie brakowało.

Ostatecznie drużynowo I miejsce zajęły Podlaskie Babki ( w składzie Iza , Ewa, Ula), indywidualnie I miejsce Monika Szymkiewicz ZO Radom, II miejsce Urszula Sokólska ZO Łomża, III miejsce Magdalena Królak ZO Siedlce. Stowarzyszenie Polskie Diany, które zabezpieczało nieoficjalną część zawodów złożyło podziękowania na ręce kolegi łowczego Mirosława Sawickiego za wdrażanie i rozpowszechnianie strzelectwa myśliwskiego wśród kobiet. Należy dodać, że 10 lat temu były to pierwsze zawody dian , własnie w Chełmie , w Kumowej Dolinie, gdzie już na stałe weszły do kalendarza strzeleckiego.

W piątkowe popołudnie przed zawodami zorganizowany był też trening strzelecki pod okiem instruktora kolegi Mariusza Rubisia (Firma Knieja Kraków), który był jednym z wielu sponsorów tego spotkania. Dziękujemy również Nadleśnictwu Włodawa oraz koledze Andrzejowi Huziorowi za udostępnienie bazy noclegowej, miesięcznikowi "Brać Łowiecka " za sponsorowanie rzutków na treningu, koledze Robertowi za zdjęcia. 

W niedzielny poranek wytrwałe Diany wybrały się na Ukrainę na jezioro Świtaź. Przejście mostem pontonowym w Zbereżu było możliwe dzięki corocznym organizowanym w sierpniu dniom dobrosąsiedztwa. 

Darz Bór , a Dianom przysłowiowego "połamania" na kolejnych zawodach. 

 

prezes SPD Anna Jańczak